Do napisania tego wpisu zainspirowała mnie książka „ Sekrety koreańskiego piękna”. Wszystkie sekrety koreańskiej pielęgnacji w jednym miejscu.

Jak wiadomo Koreanki mają nieskazitelną, piękną cerę i to od nich uczymy się pielęgnacji.

Warto zastanowić się dlaczego koreańska pielęgnacja jest skuteczna?

Jest skuteczna przede wszystkim dlatego, że dla Koreanek oczyszczanie skóry jest priorytetem. Mam cerę mieszaną, zmagałam się z trądzikiem i postanowiłam zacząć stosowanie oczyszczania cery wg. Koreanek. Zaczęłam używać kosmetyków z naturalnym składem. Przede wszystkim myślałam, że olejki do cery tłustej i mieszanej to jakaś przesada. Ale przekonałam się, że każda cera tłusta i mieszana potrzebuje nawilżenia.

Moje 4 kroki skutecznej pięlegnacji :
1. Pierwszy krok to użycie olejków do zmywania makijażu. Ideanie oczyszcza to cerę oraz domywa makijaż oczyszczając pory.
2. Kolejnym krokiem jest mycie buzi w żelu lub piance przeznaczonej do mycia twarzy. Masujemy delikatnie skórę twarzy by zmyć cały nadmiar olejku oraz pozostałości makijażu.
3. Następny etap to tonik. Najlepiej z naturalnych składników , rozjaśniający cerę . Przemywamy nasączonym wacikiem.
4. Na koniec zastosowanie kremu przeznaczonego do naszego rodzaju cery.
Raz w tygodniu stosuję maseczkę koreańską w płachcie , która pięknie nawilża skórę.

Dziś już wiem, że demakijaż płynem micelarnym to nie wszystko. I właśnie ta książka uczy krok po kroku jak stosować skuteczną pielęgnację . Dzięki tej książce zbudujesz własny rytuał pielęgnacyjny, dostosowany do Twojego typu cery. Nauczysz się co jest ważne w oczyszczaniu cery.